SEO Nedir? ile başlayalım

Arama motoru optimizasyonu, arama motorunun ödenmemiş sonuçlarında bir web sitesinin görünürlüğünü ya da etkileşimini etkileyen süreçtir.

SEO işleminin amacı Nedir?

SEO’nun temel amacı, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” yani Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitleye ulaştırılmasını sağlamaktır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite esasına dayanmaktadır.

Nelere dikkat etmeli?

Hosting tepki (ping) süresi hızlı olmalıdır, Türkiye lokasyonlu olmalıdır, anahtar kelime domainde geçmelidir.

Olmazsa olmazlar..

Her anahtar kelimeye özel sayfa oluşturulmalıdır, anahtar kelime, ilgili sayfanın başlığında ve meta description’ında bulunmalıdır, Site index aramasında 1. sırada yer almalıdır. Örneğin site:siteadi.com yazınca sitenin 1. sırada yer alması gerekir.

Neden Yaptırmalıyım? SEO ÇALIŞMASI Yaptırmazsam ne olur?

Basit bir dil ile şöyle anlatalım ; internet dünyası ulaşabilirlik ve erişimi sayesinde milyarca kullanıcıya hizmet vermektedir, bu kullanıcıların içerik sağlayıcıları da farklı niyette web site açmış siz sağlayıcılardır. Kullanıcısı kadar bu kitleyi bilgi ve ürüne doyuracak sağlayıcı kitlesi de oldukça fazladır, dolayısıyla diğer bir aynı içerikteki siteden fark yaratma, önde olma ve tercih edilmek sebeplerinizi oluşturmak amaçlı SEO işlemi yaptırmalısınız.

SEO yaptırmazsanız, öncelikle “bağınız DAĞ olur” web sitesi projeniz için ayırmış olduğunuz zaman ve paranız çöpe gider, tekrar atağa kalkmak için ya yeniden bir maceraya girişir yada yüksek maliyetli internet reklamcılığına başvurmak zorunda kalırsınız.

Nasıl başlanır? Ne kadar bir süreç alır?

Öncelikle web siteniz analiz edilir, bunun neticesinde SEO işlemi yapılabilmesi için  gerekli tespitler yapılarak eksiklikler çıkarılır, bunların giderilmesi için zaman ve maliyet hesabı çıkarılır.

İşlemlere hemen başlanması ardından bunu Google vd. diğer arama motorlarına hatırlatma ve kabul ettirme süreci başlar, burada rakiplerin hamleleri ve Google indeksi sürekli incelenerek yeni stratejiler planlanır, ortalama başarılı sonuca varılmış SEO çalışmaları 8-12 ay aralığında sürer, sonuca varıldıktan sonraki devamlılık içinse aynı yoğunlukta olmasa da periyodik bakımlar devam etmektedir.

SEO Çalışmasının Maliyeti Nedir? Garantisi var mıdır? Çalışmalarımızda %90 başarı garantisi, başarısızlık oranında para iadesi!

Çok farklı içerikteki web sitesine SEO işlemi yapılmaktadır, bunlar e-ticaret sitesi yada bir ürün yada hizmet satıcısı da olabilir, SEO işleminde konsantre olunacak kelime sayısının direkt olarak maliyete etkisi yüksektir. Örneğin ; siz birden fazla ürün satıp bunların ortak paydasından bir yada bir kaç kelime için değilde her ürün için anahtar kelime belirleyip hepsi için 1.sayfa hedefliyorsanız bunun maliyeti tek kelimelik bir çalışmaya göre maliyetli olacaktır.

AMACIMA ULAŞTIM! YA ŞİMDİ?

DEVAMLILIK

SEO işlemlerinin gerekliliği sona erdiği, web sitesi hedeflediği sıralama ve ziyaretçi trafiğine ulaştıktan sonra, bunun devamlılığı için SEO’su yerinde bir site için çıkacak en uygun maliyetli internet reklamcılığını kullanarak yine belirlediği anahtar kelimelerde 1.sayfadaki yeri ve sırasını garantileyebilir.

1

Google sıralama

255

Eklenen içerik

90

Backlink

348

Site içi bağlantı

365

PageRank

1

Site Haritası

225

Alexa Sırası

116

Site açılma hızı

120

Optimize dostu

600 + Mutlu Müşteri

Yukarıdaki değerlerle sunduğumuz hizmetle sitenizin matematiğini iyileştiriyoruz.